Ekonomika

Jak rychle založit firmu

Ready made společnosti jsou založené s.r.o. Jsou společnosti, které jsou založeny bez přímého účelu. V praxi to znamená, že si společnost můžete koupit během pár hodin a začít spokojeně podnikat bez zbytečného papírování a hlavně potřebného kapitálu. Společnost je sice zapsaná s minimálník kapitálem, nicméně tento kapitál je zpětně vybraný firmou, která se zabývá vytvářením ready made společností.

Mezi hlavní výhody patří to, že můžete okamžitě podnikat přes společnost s ručením omezeným. Registrace je velmi rychlá a tím, že jsou společnosti již zapsány v obchodním rejstíku převod trvá jen pár málo hodin. Většinou převod trvá do 24 hodin od podepsání smlouvy. Namísto toho společnosti zakládané přímo na míru mají určité nevýhody, třeba to že vyřízení trvá opravdu dost dlouho, musíte složit základní kapitál (podle českých zákonů minimálně 200 000 Kč). Ceny jsou oproti normálnímu založení s.r.o. opravdu nesrovnatelné, například založení s.r.o. pro zákazníka na míru se vejde do dvaceti tisíc.

Tyto společnosti jsou u seriózních firem samozřejmě bezdlužné a bez jakékoli historie, pozor však dejte při výběru ready made společností, které prodávají společnosti s pochybnými jmény nebo u společností, které nemají určitou ověřitelnou historii. Pokud to neuděláte může dojít i k tomu, že firmy jsou zadlužené nebo jsou na nich jiná břemena. Jedinou nevýhodou je to, že v rejstříku bude i nadále zapsán původní majitel, což vetšinou však nebývá na obtíž, ba naopak i seriózních zakládacích firem to mluví o určité serióznosti firem jimy zakládaných.

Seriózní firmy typu firmin.cz mají i navíc možnost založení s.r.o. na míru potřeb zákazníka, opět nemusíte nikde nic řešit a zařizovat. Tato společnost zařídí vše za vás.

Tyto firmy Vám většinou jsou schopny zařídit i „pěkné“ podnikatelské adresy, většinou v Praze, ale i v jiných městech.

Napište komentář