Nezařazené

Skutečná politika a skutečné výrobky

Už poněkolikáté se mi stalo, že jsem musel zavřít diskuzi pod článkem o průzkumu politických preferencí potenciálních voličů. Je mi zle z toho neustálého obviňování a házení špíny na jednu, druhou, třetí nebo desátou stranu. Vyhledávám články, které se snaží psát objektivně a nestranně a jsou schopny ukázat, v čem jsou silné stránky a slabiny různých politických stran. Najít takový text není složité. Stačí mít v záložkách pár osvědčených serverů, které se tématu aktuálního dění na naší politické scéně intenzivně věnují. Ovšem člověk už nesmí otevírat případná diskuzní fóra pod články, jinak si jen zbytečně zvedne tlak a stejně se nedozví žádné podstatné informace, které by mu byly k něčemu dobré. Velmi rychle jsem zjistil, že tohle už se opravdu číst nevyplatí a jde jen o ztrátu času.

Pokud už se tedy na internetu vyskytnu, snažím se neplýtvat svým drahocenným časem a cíleně hledám smysluplné články nebo recenze, které mi něco řeknou a ze kterých se dozvím pro mě podstatné informace. Výborným příkladem takových přínosných článků je třeba web TestBlog.cz.

Chodím sem pravidelně hlavně pro spotřebitelské recenze na potraviny (třeba jogurt), kosmetiku, pití, potravinové doplňky, nebo dokonce elektro a nářadí. Zjistil jsem totiž, že více věřím recenzím, které píše člověk, jenž výrobky a produkty běžné denní spotřeby vyzkoušel na vlastní kůži a snaží se je objektivně zhodnotit a popsat. Naproti tomu při pročítání propagačních letáků a sledování reklamních bloků v televizi mám dojem přesně opačný. Slibovaným účinkům a funkčnosti příliš nevěřím. Je mi jasné, že čím větší firma, tím více investuje peněz do reklamy a tím zavádějící většinou různé slogany jsou.

Nové recenze, které na TestBlog.cz několikrát týdně přibývají jsem se ze začátku snažil kontrolovat tak, že jsem vždy najel na úvodní stránku a díval se, jestli se neobjevil nový článek. Postupně mě ale tento způsob začal štvát, a tak jsem hledal, jak problém nějak vyřešit. Až potom jsem si všiml, že si vlastně můžu nechat poslat info o novém článku e-mailem! Stačilo se zaregistrovat – tzn. vyplnit svůj e-mail do políčka pro zasílání newsletteru a zmáčknout enter. To bylo celé. Možnost jsem samozřejmě ihned využil.

Odkaz na tento web jsem přeposlal také manželce. Všiml jsem si, že ji zajímají nejvíce kosmetické recenze a v poslední době i povídání o potravinách. Snažíme se totiž jíst zdravě a řeknu vám – opravdu kolikrát není snadné v obchodě objevit něco poživatelného, co by neobsahovalo hromadu škodlivých „éček“, nebo nebylo šizené na těch nejzákladnějších surovinách (mléce, kakau, máslu). TestBlog v tomhle pomůže, protože u recenzí se dočtete nejen informaci, jak konkrétní potravina chutná, ale také objevíte zmínku o složení a případně kalorické hodnotě. Za mě tedy určitě doporučuji přečíst.