Demokratické páky

Slavnosti svobody v Plzni jsou letos největší za posledních 25 let

V pátek 1. května začaly v Plzni Slavnosti svobody – jedny z největších za poslední čtvrtstoletí. K příležitosti 70. výroční osvobození americkou armádou byl sestaven pestrý šestidenní program. Slavností se zúčastní američtí i belgičtí veteráni, kteří se podíleli na osvobození města. Přestože veteráni mají přes 90 let, ba dokonce dva oslavili již 100 let, přijede jich z USA a Belgie kolem dvaceti. A na co se můžete ještě na Slavnostech svobody těšit?

Plzeň oslavy osvobození pořádá od roku 1990 každý rok v květnu. Na tuto velkolepou akci se sjíždějí lidé ze všech koutů světa. I nyní se Plzeň honosí historickou vojenskou technikou, českými a americkými vlajkami, tematickými výstavami a nechybí zde ani vojenské kempy. Atmosféru zastřešuje bohatý program, jež je rozdělený do několika částí.

Slavnosti svobody 2015 – program

Můžete se těšit na pravidelně se opakující akce, jako jsou vzpomínkové akty u památníků druhé světové války. Nechybí ani konvoj historických vozidel Convoy of Liberty. Druhou část programu tvoří jednotlivé projekty, jež vzešly z rukou klubů vojenské historie. Každoročně Slavnosti svobody nabízí nová a zajímavá pojetí historie. Těšit se můžete na prezentace vojenské techniky, zbraní a také vojenských činností. Velká část projektů přesahuje hranice předchozích ročníků, čímž se Slavnosti svobody 2015 řadí mezi největší za posledních 25 let.

Kde se ubytovat?

Pakliže chcete navštívit tuto velkolepou akci, určitě zůstaňte několik dní. Ubytování nabízí například Hotel York, který se nachází nedaleko centra Plzně. Tento hotel poskytuje komfortní ubytování a disponuje monitorovaným parkovištěm. Mezi základní služby, jež hotel nabízí, patří nonstop recepce, restaurace, salonek, letní terasa a směnárenské služby. Plzeň oslavy 2015 si potom můžete užívat se vším všudy.

Napište komentář